Pas geleden heb ik gemeld dat we de aanvoertemperatuur van de CV op maximaal op 40 graden gezet.
Nu hebben we een paar koude dagen gehad. Het heeft behoorlijk gevroren.
En hoe was het thuis? Prima.
Het huis is en blijft aangenaam. We hebben de nachttemperatuur wel een graad hoger moeten zetten, van 18 naar 19 graden. Het duurt namelijk wel lang voordat de temperatuur binnen een graad warmer wordt. Het gaat allemaal heel geleidelijk. Logisch. Dat is altijd zo bij lage temperatuursverwarming.
Wat nu echt opvalt. De radiatoren worden niet veel warmer dan handwarm. Stralingswarmte heb je dus eigenlijk niet meer. Wat ook opvalt is dat Tado bij de instellingen, aangepaste aanvoer temperatuur nog steeds 38 graden aangeeft. Terwijl ik deze heb ingesteld als maximaal 40. Dus Tado vindt het nog niet nodig om maximaal te gaan.
Blijft het comfortabel? Ja hoor. Echt een koud gevoel hebben we niet in huis. Het is er eigenlijk altijd best aangenaam.
Bespaart het? Niet zo heel veel meer. Dat is ook logisch. Het verschil in aanvoertemperatuur is niet zo heel groot. Of eigenlijk nog helemaal niet. Maar daar staat tegen over, het was de afgelopen dagen best koud.
Is het huis klaar voor een warmtepomp? Ik denk het wel. Vooral na de koude dagen die we hebben gehad hebben.
