Ons slimme huis wordt steeds slimmer. Vandaag nog maar een slimme lamp, een deurcontact, een bewegingsmelder en een schakelaar gekocht. Alles bij IKEA.
En bijna is Matter compatibel, behalve de schakelaar. Die maakt gebruik van Zigbee.
De lamp en de bewegingsmelder heb ik in de WC geplaatst. De verlichting in de WC is dus nu ook slim.
Het deurcontact is geplaatst aan de deur van de schuur. Daar wordt binnenkort de verlichting slim gemaakt. Daar zal ik binnenkort meer over schrijven.
Maar de schakelaar is geplaatst binnen in de veranda. Vlak bij de schuifpui. Het volgende is de bedoeling:
Als de knop op uit gedrukt wordt, dan moeten alle lampen uit gaan. Behalve de lampen in de tuin. Die moeten dan nog 5 minuten blijven branden. Daarna moeten ze ook uit gaan.
Wordt de knop op aan gedrukt, dan moeten de lampen in de keuken en woonkamer aan gaan. Ook de lampen in de tuin moeten dan aan gaan, nu zonder vertraging. Dat moet te maken zijn in Home Assistant. Dat ga ik morgen maken.
Ons huis bevat ondertussen 54 slimme apparaten. Dat kunnen dus bewegingsmelders, schakelaars, stekkers etc zijn. En ik weet nu al, er komt nog meer bij. Wat, dat zul je nog wel horen.
